امروز: شنبه، 4 اسفند 1397

  هکرهای کره شمالی اطلاعاتی با حجمی چشمگیر را از پایگاه داده نظامی کره جنوبی، از جمله برنامه های احتمالی در زمان جنگ که به طور مشترک توسط ایالات متحده و کره جنوبی کشیده شده بود، ربودند.

داده های سرقت شده همچنین شامل تکنیک های مشترکی برای "اعدام" رهبر کره شمالی بود. کره شمالی و جنوبی مدتهاست که شبکه های کامپیوتری یکدیگر را تحت نظر دارند.

آقای Rhee عضو حزب حاکم کره جنوبی و کمیته دفاع پارلمان است. او گفت که حدود 235 گیگابایت اسناد نظامی از مرکز اطلاعات مجتمع دفاع مورد حمله قرار گرفته که یک هشتادم از آنها کشف شده است.

آقای Rhee خاطر نشان ساخت که تقریبا 300 سند محرمانه با درجه محرمانگی پایین تر دزدیده شده است. وی گفت که هرچند ارتش تاکنون از حدود هشتاد درصد از 235 گیگابایت اطلاعات درز شده، اطلاع نداشته است.

در سال گذشته، هنگامی که این نفوذ کشف شد، وزارتخانه، کره شمالی را متهم کرد. اما تنها اعتراف کرد که "برخی از اطلاعات طبقه بندی شده" تصاحب شده اند و گفت که آشکار سازی جزئیات بیشتر تنها به دشمنان آن کمک می کند.

 با این وجود هنوز مشخص نیست که چقدر نفوذ به نقشه­ی آمادگی مشترک ارتش کره جنوبی و ایالات متحده پیشروی داشته، اما مقامات کره جنوبی می گویند که هر گونه آسیب ناشی از حمله سایبری جبران شده است.

منبع خبر: gbhackers.com