امروز: دوشنبه، 28 خرداد 1397

» رونمایی سیستم عامل امن کسپراسکای

 

کسپراسکای، شرکت محبوب تولید کننده نرم افزارهای امنیت مجازی و آنتی ویروس از سیستم عامل جدید ضد هک خود پرده برداری کرد. این سیستم عامل جدید که برای 14 سال اخیر در حال توسعه بوده است بجای تکیه بر لینوکس، از پایه و روی سوییچ لایه 3 طراحی شده است.  سوییچ لایه 3 که به عنوان یک زیرساخت حیاتی برای تضمین امنیت داده روی شبکه طراحی شده، اولین ابزار مورد نیاز برای اجرای این سیستم عامل است.

چه ویژگی­هایی در این سیستم عامل نسبت به سایر سیستم عامل ها جدید است؟

سیستم عامل کسپراسکای مبتنی بر معماری مایکروکرنل (Microkernel) است که کاربران را قادر می­کند تا تنظیمات دلخواه خود را پیاده سازی کنند.

سیستم عامل کسپراسکای مبتنی بر لینوکس نیست. یکی از سه ویژگی برتر این سیستم عامل بدون رابط گرافیکی جدید این است که از پایه طراحی شده و حتی کوچکترین ردی از لینوکس در آن مشاهده نمی­شود.

کسپراسکای می­گوید « همه سیستم­عامل­های محبوب بدون در نظر گرفتن موارد امنیتی طراحی شدند، بنابراین ساده تر و امن تر است که از پایه شروع کرد و همه چیز را به درستی طراحی کرد مانند کاری که ما انجام دادیم.»  

اما چه ویژگی هایی این سیستم عامل را ضد هک می­کند؟

سیستم امنیتی تعبیه شده در این سیستم عامل قابلیت کنترل رفتار برنامه­ها و ماژول­های سیستم عامل را دارد. این سیستم عامل ادعا می­کند ضد هک است چون هر هکری برای داشتن دسترسی غیرمجاز باید امضای دیجیتال حساب را بشکند که تنها با یک کامپیوتر کوانتومی ممکن است. کسپراسکای دراین باره می­گوید: به منظور هک کردن این پلتفرم مهاجم باید امضای دیجیتال را بشکند که تا قبل از عرضه کامپیوترهای کوانتومی هزینه گزافی در بر داشته است.

کسپر اسکای درباره حملات توزیع شده انکار از سرویس در ماه­های اخیر و چندین وبسایت مورد حمله واقع شده مانند Amazon و Twitter صحبت کرد و تضمین نمود که این سیستم عامل از دستگا­ه­هایی نظیر سیستم­های کنترل صنعتی، SCADA یا ICS و دستگا­ه­های مبتنی بر اینترنت در برابر حملات مجازی محافظت خواهد کرد.