امروز: شنبه، 3 مهر 1400

گوگل در یک بازار بسیار رقابتی در بخش ذخیره سازی و راه‌حل‌های ابر فعالیت می‌کند. این یک بازار رشد است که در آن غول جست و جو با شرکت  Amazon Cloud، Microsoft Azure، IBM، SAP، Salesforce  و دیگر بازیگران کوچک در حال رقابت است. محصولات و خدمات آن‌ها تفاوت‌های زیادی در مقایسه با گوگل  دارند. بنابراین برای گوگل مهم است که خود را از دیگران متمایز کند، با افزودن ویژگی‌هایی که هنوز توسط رقبای خود اجرا نشده اند.

 

یکی از این ویژگی‌ها ، بررسی آسیب‌پذیری است که محیط امن تری را برای مشتریان خود فراهم می‌کند. این نسخه در حال حاضر تحت برنامه بتای آن‌ها موجود است : این ویژگی ممکن است با روش‌های گوناگون تغییر کند و به هیچ یک از سیاست های SLA نرسیده باشد. این ویژگی برای استفاده در زمان واقعی در برنامه های کاربردی مهم نیست. شما می توانید مجوز باینری را با اسکن آسیب پذیری ادغام کنید تا تصاویر با مسائل امنیتی شناخته شده از محیط کار خود را اجرا کنید. برای بسیاری از کاربران، اسکن آسیب‌پذیری به طور خودکار در فعال‌سازی API های کانتینری فعال می‌شود.

با این حال، گوگل در صفحه وب سایت خود ویژگی را اعلام می‌کند : " برخی از کاربران موتور برنامه ممکن است نیاز داشته باشند تا با کلیک روی دکمه اسکن کننده آسیب‌پذیری پس از فعال‌سازی API های کانتینری فعال شوند."

اسکن آسیب پذیر محافظت از آسیب پذیری های شناخته شده را پوشش می دهد و همچنان با امضاهای جدید به روز می شود. Cloud Build به طور خودکار برای آسیب پذیری در حین ایجاد تصویر آن را اسکن می کند. گوگل اسکن بتا را برای RedHat Enterprise Linux، CentOS، Ubuntu ، Debian و Alphine ارائه کرد.

مدیران سیستم می‌توانند استفاده از بتا را انتخاب کنند ، قوانینی را برای تصویربرداری اتوماتیک در برابر تصاویر تنظیم کنند. این سیستم همچنین گزارش های دقیق در مورد آسیب‌پذیری‌های شناسایی شده، رفع در دسترس و پیوندهایی به مراجع بیشتر در مورد آسیب پذیری را ایجاد می کند.

 

علاوه بر اسکن آسیب پذیری بتا، گوگل همچنین نسخه آزمایشی حافظه Cloud Memory را که داده های ذخیره شده در حافظه مبتنی بر Google است، منتشر کرد. با این کار  نظارت اتوماتیک، مقیاس بندی، و تامین امکان پذیر می‌شود.


منبع: https://www.cyberpolice.ir