امروز: چهارشنبه، 27 شهریور 1398

شرکت مایکروسافت نسخه 1809 – موسوم به October 2018 Update – سیستم عامل Windows 10 را عرضه کرد. با ارتقا به این نسخه برخی کاربران از ناپدید شدن تعدادی از فایل‌هایشان خبر دادند. موضوعی که سبب شد مایکروسافت عرضه این نسخه را متوقف کند.

                                                                                                   

مدیربخش مایکروسافت در پیامی اعلام کرد که این شرکت ابزارهایی برای بازگرداندن فایل‌های مفقود شده در اختیار دارد. او از کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند خواست که برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش پشتیبانی مایکروسافت تماس بگیرند.

با این حال بسیاری از کاربران از بی‌اطلاعی کارشناسان پشتیبانی مایکروسافت از ابزارهای اشاره شده خبر می‌دهند. کارشناسان مایکروسافت در پاسخ به این درخواست مشتریان، می گویند که باگ در حال بررسی است و فعلا ابزاری برای این منظور در اختیار ندارند و باید تا زمان پایان بررسی‌ها منتظر بمانند.

شب گذشته نیز مایکروسافت بی‌سروصدا اقدام به به‌روزرسانی صفحه Windows 10 update history کرد.

 واما نگرانی قربانیان...

با در نظر گرفتن متن جدید می‌توان این‌طور نتیجه‌گیری کرد که مایکروسافت قصد دارد برای بازگرداندن فایل‌ها از ابزارهای موسوم به Recovery استفاده کند. ابزارهایی که وظیفه آنها برگرداندن فایل‌های حذف شده است. اما این ابزارها همیشه کارآمد نیستند؛ به‌خصوص اگر در محلی از دیسک که پیش‌تر فایل حذف شده بر روی آن قرار داشته، داده جدیدی ذخیره شود. احتمالا به‌همین خاطر مایکروسافت خواسته که استفاده از دستگاه به حداقل رسانده شود.

اگر چه این اشکال تنها برای سهم کوچکی از کاربران رخ داده اما برای این افراد مشکلی بسیار اساسی محسوب می‌شود. حالا باید دید که مایکروسافت چطور می‌تواند اعتماد این کاربران را مجددا جلب کند.

لازم به ذکر است این شرکت تصمیم گرفته تا بجای عرضه نگارش جدید در هر 2 یا 3 سال، قابلیت‌های سیستم عامل Windows 10 را سالانه در دو نوبت به‌روزرسانی یا افزایش دهد. بدین منظور، مایکروسافت در سال، یک بار در اوایل بهار و بار دیگر در اوایل پاییز نسخه جدید موسوم به شش‌ماهه (Semi-Annual) را برای Windows 10 عرضه می‌کند که علاوه بر ترمیم آسیب‌پذیری‌های امنیتی و رفع اشکالات، قابلیت‌های جدیدی را نیز به آخرین نسخه پیشین این سیستم عامل اضافه می‌کند.

شرکت مایکروسافت، سه شنبه، 17 مهر ماه، نگارش اصلاح شده ای از October 2018 Update را مجددا در دسترس قرار داد. جزییات بیشتر در لینک زیر قابل دریافت و مطالعه است:


منبع:

 https://newsroom.shabakeh.net/20136/october-2018-update-issue.html