امروز: چهارشنبه، 26 دی 1397

شرکت McAfee ادعا می‌کند که در سه‌ ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۶ میلیون تهدید در اثر بدافزار‌های تلفن همراه شناسایی کرده است، و بنابراین این شرکت پیش‌بینی می‌کند که یک سال پر از تهدید را در پیش‌رو داریم.

 

 

گزارش تهدید تلفن همراه این فروشند برای سه‌ ماهه‌ی اول ۲۰۱۸ میلادی در کنفرانس جهانی تلفن همراه هفته‌ی گذشته منتشر شد.

این شرکت خاطرنشان کرد که در حال حاضر یک دهه از راه‌اندازی اپ‌استور اپل و گوگل‌پلی گذشته است و این دو فروشگاه از همان روز اول هر روز در معرض حملاتی بوده‌اند.

به گفته‌ی McAfee، اگرچه ارائه‌دهندگان این خدمات مخصوصا اندروید در طول این سال‌ها اقدامات زیادی برای بهبود امنیت انجام داده‌اند، اما نیاز است که اقدامات بسیار بیشتری انجام شود.

این شرکت ادعا کرد، پویش بدافزار Garbos قبل از این‌که از بین برود، حدود ۱۷٫۵ میلیون دستگاه را از طریق برنامه‌های گوگل‌پلی آلوده کرده است.

به گفته‌ی McAfee، رقم ۱۶ میلیون برای سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۷ میلادی، نسبت به مدت زمان مشابه در سال پیش از آن دو برابر شده است.

به نظر می‌رسد که اقتصاد جرایم سایبری در سال‌های پیش‌رو با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

 

در این گزارش آمده است: «براساس برآورد ما، در سال ۲۰۱۰ میلادی پویش‌های بدافزار با بیشترین هزینه، ممکن است درآمدی حدود ۱۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار دلار درآمد کسب کرده باشند. اما در شرایط فعلی، یک پویش پیشرفته که از تبلیغ‌افزارها و یا کلاه‌برداری پرداخت در ازای هر بارگیری (بازاری که در سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۴۰ میلیارددلار ارزش‌گذاری شده است)، و یا از تروجان‌های بانکی رایج بهره‌برداری می‌کند، می‌تواند به طور بالقوه درآمدی بین یک تا دو میلیون دلار کسب کند. اگر بدافزار تلفن همراه در مسیر فعلی خود پیش برود، تا سال ۲۰۲۰ میلادی می‌تواند درآمدهای میلیارد دلاری برای نویسندگان بدافزارها به همراه داشته باشد.»

این گزارش همچنین درباره‌ی افزایش تروجان‌های بانکی، کیف پول‌های تلفن همراه جعلی و حملات جعل شبکه هشدار داد. حملات جعل شبکه می‌توانند بهره‌برداری از آسیب‌پذیری KRACK WPA۲ را آسان‌تر کنند.


منبع: news.asis.io