امروز: شنبه، 1 آبان 1400

وقتی سایتی طراحی می کنیم ، حتما هدفی داریم و گزینه اصلی برای رسیدن به آن هدف دیده شدن توسط بیشترین کاربران آنلاین می باشد و میزان توجه و ترافیک سایت شما توسط تعداد بازدید کنندگان آن سنجیده می شود و البته این برای شما بسیار مهم خواهد بود تا آماری از بازدید کنندگان خود داشته باشید و این تنها با استفاده از سایت های امکان پذیر است که این قابلیت را در خود جای داده اند که در ادامه چند سایت را معرفی میکنم .

 
۱.استفاده از هیت کانترس (hit counters) هیت کانتر ها کد هایی هستند که که شما میتوانید آن ها را در صفحه مورد نظرتان قرار دهید تا این کد کوچک که هم قابل خرید است و هم دارای نسخه رایگان ، آماری از تعداد بازدید کنندگان سایت به شما بدهد ، جالب اینجاست که هیت کانتر ها میتوانند تمام بازدید کنندگان را بطور دقیق بشمارد و حتی یکی را هم از قلم نیندازد .
۲. دومین روش استفاده از آنالیزگر گوگل (google analytics) می باشد ، گوگل این ابزار را برای دارندگان اکانت های جیمیل خود فراهم آورده است .
این ابزار اطلاع دقیقی از تعداد بازدید کنندگان به شما نمیدهد بلکه با دیدی فراتر تمام اطلاعات که یک طراح سایت زبده نیاز دارد به او میدهد ، این اطلاعات به شرح زیر است:
اطلاعاتی در مورد بازدید کننده ، مکانی که از آن سایت شما را فراخوانده  ، محصول یا تاپیک مورد نظر کاربر و ده قابلیت دیگر که به شما در رساندن بازدید کننده به اهدافش کمک میکند .
شما میتوانید این قابلیت گوگل را در لینک زیر بیابید
https://www.google.com/analytics/settings/home
چک کردن الکسا (Alexa)
http://alexa.com این سایت به شما هر اطلاعات ارزشمندی را که در هر موردی از سایتتان بخواهید میدهد ولی مشکل آنجا است که تا وقتی روش کار با آن راندانید از این ابزار در بهبود رتبه سایتتان  نمی توانید به نحو احسن استفاده کنید (خدا رو شکر چند وقتی هست که تنظیمات اصلی این سایت پولی شده است و دسترسی به تنظیمات اصلی آن غیر فعال برای کاربران معمولی)

  الکسا یک وب سایت آنالایز کننده ترافیک وب سایت ها است و وب سایتها را بر اساس تعداد بازدید کاربران رتبه بندی می کند.

الکسا در سال 1996 توسط 2 نفر به نامهای Brewster Kahle و Bruce Gilliat پایه گذاری شد.
نام الکسا الهام گرفته از Royal Library of Alexandria بزرگترین کتابخانه مصر باستان قبل از میلاد یا کتابخانه سلطنتی اسکندریه است.
در سال 1999 الکسا توسط شرکت آمازون به مبلغ 250 میلیون دلار خریداری شد و بعد از آن همکاریهایی با گوگل، مایکروسافت، پروژه دایرکتوری بازDMOZ  و ... داشته.
نکات مفید برای طراحان:
۱. دیدن آموزش های سایت های الکسا و گوگل تا بتوانید از این ابزار برای بهبود ترافیک سایتتان استفاده کنید . (فیلم های یوتیوب و سئو مز)
۲.هیت کانتر های زیادی وجود دارد ولی بهتر است قبل از خرید آن ها نیاز خود را مورد بررسی قرار دهید .
۳.آموختن جاوا اسکریپت PHP و  یا ASP تا بتوانید هیت کانتر خود را بسازید .
هشدار!!!
در دنیای اینترنت ابزار هدایت کاربر به سایتتان زیاد است ولی باید بدانید که یک مشتری رازی ، فقط برای بار بعد به سایت شما سر میزند ، نه کاربری که به هدفش نرسیده است .
منبع : https://asarayan.com
https://www.support.day.ir